Who We Are
Not found what you're looking for?
Call: +44 (0)1782 337 800 | Email: sales@impulse-embedded.co.uk
Features
  • Meets Advantech standard iDoor Technology
  • Mini PCI Express Card specification revision 1.2 compliant
  • Supports two Gigabit Ethernet MAC controller and PHY ports
  • Supports 24V DC input power boost up to 15.4W at 48V DC per PoE port